Gdy orientujemy się, że nie mamy z czego przygotować dla siebie normalnego obiadu, zaczynamy panikować. Chcielibyśmy udać się do sklepu na standardowe zakupy, ale akurat jest już tak późno, że wszystkie markety są zamknięte, a w całodobowym monopolowym sprzedają wyłącznie sam alkohol, chrupki i inne słone przekąski. Pizza w Piasecznie z https://www.pizzerialafavola.pl kusi nas coraz bardziej, ale ostatnio tak często bazujemy na zamawianych i gotowych potrawach, że boimy się, iż niedługo pójdziemy z torbami i po prostu zbankrutujemy. Całe szczęście nawet z kompletnych resztek da się przygotować jakiś posiłek. Musimy tylko trochę pokombinować.

W pierwszej kolejności zajmijmy się szukaniem suchych składników. Przejrzyjmy rzetelnie wszystkie swoje kuchenne szafki i szuflady. W której z nich na pewno ukrywa się przynajmniej połowa opakowania makaronu. Mogą to być zwykłe nitki, makaron spaghetti, rurki czy muszelki – rodzaj nie ma żadnego znaczenia, ważne jest to, że zdobyliśmy swój pierwszy składnik. Zacznijmy rozglądać się dalej. Popatrzmy, czy jakieś smaczne jedzenie nie występuje jednak przypadkiem w naszej lodówce. Skoro bowiem wcześniej przygotowywaliśmy sobie śniadanie, prawdopodobnie został nam jeszcze kawałek szynki, cząstka pomidora, pół cebulki, odrobina żółtego sera i jajka. A z tych składników można utworzyć naprawdę świetną i zróżnicowaną potrawkę! Musimy je tylko połączyć na patelni. Zacznijmy od przysmażenia cebulki i po paru minutach, gdy jej kolor zmieni się na złoty, dorzućmy do niej wędlinę pokrojoną na mniejsze kawałeczki. Następnie dorzućmy wszystkie warzywa, nawet te z puszki, czyli kukurydzę lub groszek. Na samym końcu wsypmy jeszcze odrobinę żółtego sera. Gdy apetycznie się rozpuści, możemy wbić dwa jajka, które dostarczą nam dodatkowej porcji białka. Potrawka jest gotowa do jedzenia!

Jak sami widzimy, pomysł na obiad nie musi być w żadnym wypadku skomplikowany. Prawdziwy kucharz umie przygotować coś z niczego i my też sobie poradzimy z tym zadaniem. Wyżej wymieniona potrawka jeszcze nieraz uratuje nam życie.

Kategorie: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *