Każdy z nas ma czasem ochotę zjeść porządnego fast fooda. Ich symbolem jest niezastąpiony hamburger. Opanował on świat, a największe sieci restauracji specjalizujących się w tym daniu można spotkać już wszędzie.
Pyszny, soczysty hamburger w świeżej bułeczce to danie, któremu mało kto potrafi się oprzeć. Ciężko się z tym nie zgodzić, gdy na samą myśl robimy się głodni.
Restauracje oferujące fast foody możemy znaleźć w każdym mieście i miasteczku, a same dania tego typu do odgrzania kupimy nawet w supermarkecie. Jedak dobre burgery ciężko znaleźć.
Jeżeli w naszej okolicy nie ma restauracji, która serwuje naprawdę smaczne burgery, możemy przyrządzić je sami. To naprawdę nie jest trudne.

Co powinien zawierać w sobie prawdziwy burger?

Najważniejsze oczywiście jest mięso. Dobrej jakości, świeże mięso wołowe. Najlepiej nada się mięso mielone z karkówki, antrykotu lub łopatki. Możemy je doprawić bulionem lub według własnego uznania. Uformowane burgery smażymy na koniecznie dobrze rozgrzanej patelni i bez tłuszczu.

Kolejnym najważniejszym, zaraz po mięsie elementem jest dobrej jakości pieczywo. Świeża, lecz chrupiąca bułka średniej wielkości. Przekrojoną na pół bułkę możemy lekko grillować przed złożeniem hamburgera, ekspertami są w tym firmy serwujący jedzenie na Mokotowie z dowozem.

Ostatnim elementem jest dobór dodatków i sosu. Aby wyszły nam na prawdę smaczne hamburgery nie możemy przesadzić z ich ilością. To mięso ma grać główną rolę. Dodatkami mogą być krążki cebuli, ogórek konserwowy lub świeży, plasterek pomidora, sałata, a nawet plaster sera. Najczęściej używane sosy to ketchup, sos musztardowy lub barbecue. Jedyne ograniczenia to nasze upodobania. Ważne, żeby tak dobrać dodatki, aby wyszły smaczne hamburgery.

Warto zapamiętać, że prawdziwy burger to przede wszystkim dobrej jakości mięso i tego musimy się trzymać. Dobre burgery, zrobione z pierwszorzędnych składników zawsze będą smakowały i mało kto będzie potrafił się przed nimi powstrzymać.

Kategorie: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *