Najlepszym punktem każdej wycieczki jest degustowanie lokalnej kuchni. W każdym mieście możemy znaleźć coś oryginalnego oraz niespotykanego. Wystarczy sam unikalny sposób przyrządzania potrawy i stajemy się jej fanami. Tak samo przyrządzona w domu – nie smakuje nam.

Coś jest niepowtarzalnego w miejscach, które odwiedzamy, i w których kosztujemy potraw. Najchętniej spożywamy dania kuchni włoskiej i amerykańskiej. Dobra pizza z dowozem to hit wśród studentów oraz pracowników dużych korporacji. W Nowym Sączu mamy wiele ciekawych miejsc, gdzie możemy dobrze zjeść i wypić oryginalnego i pysznego drinka. Jedzenie w Nowym Sączu ma w sobie elementy z kuchni podhalańskiej. Znajdziemy tam najlepsze oscypki z żurawiną oraz kiełbasy z jagnięciną. To naprawdę wspaniałe potrawy, smakują zwłaszcza turystom z zagranicy. Restauracja Pizza Cezar w Nowym Sączu może być też urządzona w stylu góralskim. Możemy spróbować w niej serów, wędlin oraz regionalnych potraw. Dodatkowo zachwycimy się pierogami, które przyrządzane są na kilka sposobów z rozmaitym farszem.

Kiedy nie mamy ochoty na nic regionalnego ani domowego możemy zajrzeć do jednej z wielu pizzerii, które oferują pizzę na grubym albo na cienkim cieście. Ten włoski specjał przyrządzany jest ze świeżych składników, wypieka się go w piecu opalanym drewnem. Potrafi przywołać wspomnienia z włoskich wakacji. Aromatyczne zioła użyte do wypieku sprawią, że w całym lokalu unosi się zapach. Robimy się głodni i spragnieni, piwo wypite przed posiłkiem sprawi, że poczujemy się błogo a nasz apetyt się wzmocni. Dobre lokale oferują też oryginalne drinki w korzystnej cenie. Warto jest odwiedzić Nowy Sącz i spróbować lokalnej kuchni. To miasto oferuje również wiele zabytków oraz historycznych miejsc i budowli. Możemy wybrać się na uroczy ryneczek i pospacerować jego ulicami.

Kategorie: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *