Osiedle Nowa Huta w Krakowie to miejsce, w którym rynek gastronomiczny jest dobrze rozwinięty i każdy turysta czy mieszkaniec miasta znajdzie tam coś smacznego dla swojego podniebienia. Jednym z najbardziej popularnych dań, które można tam zjeść jest pizza. To włoskie danie jest bardzo popularne w Polsce i dostać możemy je zarówno w sklepach w wersji schłodzonej czy mrożonej. Możemy się także wybrać do konkretnego lokalu serwującego tego typu kuchnię.

Ciasto na pizzę jest łatwe w przygotowaniu, w internecie jest wiele popularnych stron internetowych, na których możemy się dowiedzieć jak je poprawnie przygotować. Ciasto na pizzę możemy także kupić gotowe w sklepie, jest to dobra opcja dla osób zapracowanych. Trzeba jednak pamiętać, że nie zastąpi nam ono tego wyrobionego przez pizzermana na miejscu w lokalu.

W Krakowie mamy szeroki wybór dostawców tego włoskiego przysmaku, ponieważ miejsc serwujących tego typu kuchnie możemy w samej Nowej Hucie w Krakowie naliczyć około dwudziestu.

Wiele miejsc serwujących kuchnie włoską znajdziemy w okolicy osiedli Albertyńskiego, Kazimierzowskiego czy Niepodległości. W Nowej Hucie w Krakowie, pizzę serwuje także popularna sieciówka.

Pizzeria to lokal wymagający, który na polskim rynku restauracyjnym dobrze się przyjął jednak po poszczególnych lokalach spodziewać możemy się różnej jakości. Popularne są zarówno pizze w bardziej „polskim” wydaniu, na lokalnych składnikach np. z oscypkiem czy kiełbasą. Cenione są także lokale odwołujące się do typowo włoskiej tradycji, w których pizza to cienkie ciasto, wyselekcjonowany, włoski ser czy oliwa z południa Europy.

Pizzeria La Grande jest dobrym miejscem do wyjścia zarówno ze znajomymi, jak i na romantyczną randkę z partnerem lub partnerką.

Kategorie: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *