Dania Babci Zosi – sposób na szybkie przygotowanie zdrowego posiłku

Dania instant nie cieszą się dobrą sławą. Posiłki z torebek, choć gotowe do spożycia w kilka chwil, zawierają zwykle mnóstwo soli i niewiele wartości odżywczych. Dania Babci Zosi dostępne w Bee to jednak coś zupełnie innego – połączenie wygody dań z torebek z bogactwem zdrowych składników w ciekawych kombinacjach smakowych. Dodatkowo, można je przygotować na wiele sposobów. Co wyróżnia je spośród innych podobnych ofert?

Co znajduje się torebkach gotowych Dań Babci Zosi?

Dania Babci Zosi nie są typowymi posiłkami instant, gotowymi w pół minuty. Każda torebka zawiera interesująca kompozycję kasz, nasion roślin strączkowych, suszonych warzyw, owoców i przypraw. Nie ma w nich żadnych konserwantów ani sztucznych polepszaczy smaku, zapachu czy barwników. Zawartość torebki należy połączyć z podaną na opakowaniu ilością wody i gotować w tradycyjny sposób. Po czasie podanym w instrukcji, posiłek jest gotowy. Zazwyczaj nie trwa to dłużej niż 20 minut, oszczędzamy również czas  potrzebny zwykle na obranie warzyw i owoców. Tym co zdecydowanie wyróżnia te dania spośród innych dostępnych na rynku jest:

 – ogromna różnorodność dostępnych połączeń składników i smaków,

 – skład przyjazny dla wegan i wegetarian,

 – różne rodzaje posiłków (zupy, risotto, kaszotta,  soczewica z dodatkami, jaglanki na słodko itd.),

 – możliwość przygotowania w krótkim czasie pełnowartościowego posiłku, zawierającego bogactwo składników odżywczych.

 Jakie dania można przygotować z torebek?

Największym atutem Dań Babci Zosi jest to, że mogą one stanowić bazę dla bardzo indywidualnego podejścia do kwestii gotowania. Oczywiście, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu, gotować przez około 20 minut, a następnie zjeść ze smakiem pełnowartościowy posiłek pozbawiony zbędnych dodatków chemicznych. Można jednak również dodać do tej bazy jakieś własne składniki.

Zupa pomidorowa z ryżem z torebki idealnie smakować będzie z kleksem kwaśnej śmietany i garścią liści bazylii lub siekaną świeżą natką pietruszki. Do kaszotto z batatem i burakiem można dodać jeszcze podsmażone na maśle pieczarki lub nawet kawałek kurczaka. Idealnym dodatkiem do wszystkich propozycji dań będą świeże warzywa lub zioła, wybrane zgodnie z własnymi upodobaniami smakowymi.